nasze serwisy:LKS Orzeł Palowice |Parafia Palowice.NET |Ochotnicza Straż Pożarna |Kanał Youtube

ďż˝roda, 2024.06.19 :: Gerwazego, Protazego - temperatura 21.4°C - prďż˝dko�� wiatru 2.2km/h [ zobacz historiďż˝ ]

Palowice najlepsze w województwie!

nawigacja: Artykuły » Palowice najlepsze w województwie

Sołectwa w sieci - najlepsza strona na śląsku - Palowice.NET 2013Strona internetowa www.palowice.net zwyciężyła w pierwszym etapie ogólnokrajowego konkursu „Sołectw@ w sieci” organizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów i redakcję „Gazety Sołeckiej”. 

Pierwszy etap to etap wojewódzki. Palowice okazały się w nim bezkonkurencyjne.


W maju komisja konkursowa zakończyła ocenę ponad 230 wiejskich stron internetowych, które zostały zgłoszone do konkursu „Sołectw@ w sieci”.


– Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania strony oraz pomagają ją redagować – mówi Bernard Strzoda, sołtys Palowic.


Jak informują organizatorzy konkursu, jego celem jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Niestety, sam dostęp do internetu jest rozwiązaniem niewystarczającym, jeżeli nie pójdzie za tym zintegrowany program edukacyjny, a osoby uświadomione, czym jest Internet nie będą miały dostępu do urządzeń, za pomocą których będą mogły z nich korzystać. Dlatego obok działań zmierzających do rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej, gwarantującej dostęp do szerokopasmowego Internetu, który stał się standardem w znacznej części krajów Unii Europejskiej, potrzebne są inicjatywy edukujące społeczności wiejskiej w zakresie korzystania z komputera i internetu. Takim właśnie działaniem jest konkurs „SOŁECTW@ w sieci”, który poprzez promocję dobrych praktyk będzie zachęcał liderów społeczności wiejskich do aktywizacji w cyberprzestrzeni.


źródło: www.irg.pl / IRG 

 W piątek 7 czerwca 2013 r. w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbył finał konkursów „Sołtys roku 2012” i „Sołectw@ w sieci”.Najlepsza strona internetowa na Śląsku - Palowice.NET 2013 / fot. Łukasz Malcharek

Konkurs „Sołtys Roku” od 11 lat organizują redakcja „Gazety Sołeckiej” i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Jego celem jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. Tytułem „Sołtysa Roku 2012” uhonorowano: Bernadetę Białą ze Strzyżewa w gminie Sieroszewice, Tadeusza Dolińskiego z Ligoty Dolnej w gminie Kluczbork, Danutę Izydorczyk ze Starych Siołkowic w gminie Popielów, Jarosława Jagielskiego z Ratowic w gminie Czernica, Zbigniewa Kawę z Kamienia Śląskiego w gminie Gogolin, Romana Klewenhagena z Boruszyna w gminie Połajewo, Andrzeja Piotrowskiego z Karolinowa w gminie Załuski, Gabrielę Puzik z Kadłuba-Wsi w gminie Strzelce Opolskie, Stanisława Starocha z Majdanu Grabiny w gminie Zakrzówek, Jolantę Szejka z Bełku w gminie Czerwionka-Leszczyny, Grażynę Więch z Ossowa w gminie Wołomin i Grażynę Ziernik z Dobrocina w gminie Dzierżoniów.

Nagrodę specjalną otrzymała Eryka Jonek z Pawłowic w gminie Gorzów Wielkopolski za 37 lat pełnienia funkcji sołtysa.

strona: 1 z 2pierwsza poprzednia · następna ostatnia »

Poleďż˝ na Facebook