nasze serwisy:LKS Orzeł Palowice |Parafia Palowice.NET |Ochotnicza Straż Pożarna |Kanał Youtube

Poniedziaďż˝ek, 2024.07.22 :: Bolesława, Marii - temperatura 29.5°C - prďż˝dko�� wiatru 0km/h [ zobacz historiďż˝ ]

Palowice promują swoje walory

nawigacja: Artykuły » Promujemy swoje walory
 Turyści chcący odwiedzić zabytkowy drewniany kościół w Palowicach nie będą już mieli problemów z dotarciem do tego miejsca. Niedawno przy drogach dojazdowych pojawiły się trzy tablice informacyjne z kierunkami dajazdu do kościółka. Tablic łącznie ma być pięć - dwie ostatnie czekają jeszcze na montaż.

Środki na ich wykonanie pochodzą z nagrody zdobytej w konkursie "Piękna wieś woj. śląskiego" organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Katowicach. Palowice zdobyły 3 miejsce w kategorii "Najlepsza strona internetowa sołectwa" i otrzymały nagrodę w wysokości 2 tys. zł. "Strona jest tworzona przez młodych ludzi – mieszkańców Palowic, którzy z własnej inicjatywy działają na rzecz sołectwa" - wyjaśnia Bernard Strzoda, sołtys Palowic.

Wręczenie nagród odbyło się pod koniec ubiegłego roku, a od tego czasu efektem zaangażowania palowiczan jest już nie tylko zwycięski serwis internetowy. Administratorzy serwisu – Łukasz Malcharek i Marcin Karwot wspólnie z Radą Sołecką zdecydowali się przekazać zdobyte środki na cele promocyjne sołectwa.


"Palowice to pełna uroku miejscowość – mówi B. Strzoda. Mamy piękne zabytki i malownicze tereny zielone sprzyjające rekreacji i wypoczynkowi. Właśnie te walory postanowiliśmy mocniej wypromować dzięki otrzymanej nagrodzie finansowej".

Jak dodaje sołtys, do tej pory odwiedzający Palowice goście i turyści mieli problemy, aby trafić do kościółka. "A to jeden z najcenniejszych zabytków w regionie, z pewnością warto go zwiedzić " - przekonuje.

Ze środków pochodzących z nagrody sołectwo wydało także 400 egz. kalendarza ściennego prezentującego urodę Palowic. Grafikę oraz zdjęcia do kalendarza również wykonali palowiczanie. Użyteczna pamiątka z sołectwa trafiła do urzędów, instytucji, zakładów pracy na terenie regionu, ale także do samych mieszkańców Palowic.
Ostatnim zakupem zrealizowanym dzięki nagrodzie jest kamerka internetowa. "Zostanie ona zabudowana przy kapliczce św. Jana Nepomucena – stad rozpościera się malowniczy widok na zabytkowy zamek, park i plac zabaw" - wyjaśnia B. Strzoda. Widok z kamery zamieszczony zostanie na portalu palowice.net. W tej chwili palowiczanie czekają na doprowadzenie światłowodu do miejsca, w którym ma zostać zamontowana kamera.


Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach dwukrotnie zgłaszał sołectwa wchodzące w skład miejscowości do konkursu "Piękna wieś województwa śląskiego" i dwukrotnie znalazły się one w gronie laureatów.

To cenne wyróżnienie i docenienie wartościowych inicjatyw podejmowanych przez mieszkańców naszej gminy.

źródło: www.czerwionka-leszczyny.pl

Poleďż˝ na Facebook