nasze serwisy:LKS Orzeł Palowice |Parafia Palowice.NET |Ochotnicza Straż Pożarna |Kanał Youtube

Poniedziaďż˝ek, 2024.07.22 :: Bolesława, Marii - temperatura 29.5°C - prďż˝dko�� wiatru 0km/h [ zobacz historiďż˝ ]

Beata Brząkalik

nawigacja: Palowice » Palowiczanie » Beata Brząkalik
Powi�zane artyku�y:
Beata Brząkalik urodziła się w Knurowie w 1979 roku. Obecnie mieszka i tworzy w Palowicach. W 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Śląski w Cieszynie studiując Edukację Artystyczną w Zakresie Sztyk Plastycznych. Dyplom zdobyła z malarstwa w pracowni Tadeusz Rusa i Adama Molendy, oraz dyplom dodatkowy z fotografii u prof. Witolda Jacykowa.

Maluje obrazy techniką olejną na płótnie. Inspiracje prac czerpie z otaczającej ją rzeczywistości. Utrwala w nich wrażenia, odczucia i nastroje. Podobnie w swych fotografiach – zajmuje się problematyką relacji emocjonalnych pomiędzy człowiekiem a jego otoczeniem. Fotografie powstają przy użyciu techniki własnej, eksperymentując z plastyczną formą przekazu.

Pierwsza autorska wystawa malarstwa i fotografii pod tytułem „Zwierciadło” odbyła się w 2008 r. w nieistniejącej już Galerii Dworek w Rybniku.

W tym samym roku wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie im. Vincenta van Gogha organizowanego przez Fundację Elektrowni Rybnik.

Inne wystawy to między innymi:
  • poplenerowa „Jesień Plastyczna” w Hrubieszowskim Domu Kultury (listopad 2008, malarstwo),
  • indywidualna, w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce, (listopad 2008, malarstwo i fotografia),
  • indywidualna, w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Mysłowicach-Brzezince, w Galerii "Trójkąt" (lipiec 2009, malarstwo i fotografia).

Zobacz: Beata Brząkalik, wystawa autorska

Beata Brząkalik (z lewej) - Palowice


źródło: [ www.smolna.rybnik.pl ]
Poleďż˝ na Facebook