nasze serwisy:LKS Orzeł Palowice |Parafia Palowice.NET |Ochotnicza Straż Pożarna |Kanał Youtube

Poniedziaďż˝ek, 2024.07.22 :: Bolesława, Marii - temperatura 26°C - prďż˝dko�� wiatru 5km/h [ zobacz historiďż˝ ]

Jubileusz kościoła: Palowice

nawigacja: Artykuły » Jubileusz kościoła
Powi�zane artyku�y:
Z okazji 400-lecia kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej oraz 25-lecia Parafii w Palowicach 25 czerwca 2006r. odbyły się uroczyste obchody tych jubileuszy w Palowicach. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. sprawowanej przez miejscowego proboszcza ks. Reinharda Schittko, ks. Antoniego Drosdza – proboszcza Leszczyn, oraz ks. Alfreda Szkróbkę – pierwszego budowniczego palowickiej świątyni. Na mszę przybyła również Drużyna Kusznicza z Czerwionki.


Po mszy nastąpił przemarsz korowodem na boisko Szkoły Podstawowej, na którym odbył się festyn farski. Sołtys Bernard Strzoda powitał wszystkich gości, przedstawicieli komitetu organizacyjnego oraz licznie zgromadzonych mieszkańców.


Podczas festynu nastąpiło otwarcie wystawy zdjęć przedstawiających wydarzenia z życia Palowic oraz otwarcie wystawy malarstwa i rzeźby palowickich twórców. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.


W części artystycznej wystąpili uczniowie SP Palowice oraz solistki z Gimnazjum nr 7 w Bełku oraz SP 1 Leszczyny. Następnie na scenie pojawił się Mirek Jędrowski ze swoim show, po którym od godz. 20:00 Marek Kubasa poprowadził zabawę taneczną.

Poleďż˝ na Facebook