nasze serwisy:LKS Orzeł Palowice |Parafia Palowice.NET |Ochotnicza Straż Pożarna |Kanał Youtube

Poniedziaďż˝ek, 2024.07.22 :: Bolesława, Marii - temperatura 26.6°C - prďż˝dko�� wiatru 4.7km/h [ zobacz historiďż˝ ]

Kościół Wolnych Chrześcijan

nawigacja: Organizacje » Kościół Wolnych ChrześcijanKościół Wolnych Chrześcijan w Polsce jest kościołem Protestanckim, działającym legalnie i zarejestrowanym zgodnie z Dz. Ustaw. Nr 29 z dnia 17 maja 1989r. Dział I, Art.1, Art.2.

Początki chrześcijańskiej społeczności w Palowicach, sięgają czasów, kiedy tuż po II wojnie światowej dwaj bracia z Bełku pod wpływem Ewangelii, zwiastowanej przez kupca z Pszczyny, zainteresowali się bliżej czytaniem Pisma Świętego. Niedługo potem obaj szczerze zawierzyli Jezusowi Chrystusowi, który stał się dla nich Panem i Zbawicielem. Ewangelia rozszerzała się wśród mieszkańców Bełku i Palowic. Grupa wiernych początkowo zgromadziła się w mieszkaniu prywatnym, a w listopadzie 1987r. ukończono budowę domu Zborowego przy ulicy Szerokiej 54c, który obecnie jest miejscem zgromadzeń i działalności Kościoła Wolnych Chrześcijan w Palowicach.

Każdy Zbór Kościoła Wolnych Chrześcijan jest autonomiczny, a jego głową jest Pan Jezus Chrystus. Zgodnie z nauką Nowego Testamentu praktykowany jest chrzest wiary (w wieku świadomym, przez zanurzenie w wodzie). Kościół Wolnych Chrześcijan nie uważa się za kościół jedynozbawczy, wyznaje jednak, że jedyną drogą do Boga jest Jezus Chrystus. Dlatego Kościół ten współpracuje z wieloma Kościołami Chrześcijańskimi, które stoją na fundamencie Pisma Świętego i w samym zwiastowaniu są Chrystocentryczne.

Zbór w Palowicach, jak wiele innych, prowadzi działalność dobroczynną. Wiosną 1991r. i 1992r. brał udział w zbiórce i dostarczaniu pomocy żywnościowej dla potrzebujących w Rumunii. Od 1996r. dostarczana jest żywność i odzież dla dzieci i dorosłych na Ukrainie. Zbór nie pozostał również obojętny na tragedię powodzian. Za zebrane pieniądze zakupiono środki higieny i czystości, które trafiły do poszkodowanych mieszkańców Kłodzka.

Kościół Wolnych Chrześcijan w Palowicach połączył się także we wspólnym przedsięwzięciu z sąsiednim zborem w Żorach, gdzie planuje się budowę Domu Spokojnej Starości.


Więcej informacji o KWCH w Palowicach znaleźć można pod adresem:
[ http://www.palowicekwch.pl ]
Poleďż˝ na Facebook