nasze serwisy:LKS Orzeł Palowice |Parafia Palowice.NET |Ochotnicza Straż Pożarna |Kanał Youtube

ďż˝roda, 2024.06.19 :: Gerwazego, Protazego - temperatura 21.4°C - prďż˝dko�� wiatru 7.6km/h [ zobacz historiďż˝ ]

Bociany w Palowicach

nawigacja: Palowice » Bociany (BocianoweLOVE)
BocianoweLOVE w Palowicach

Od wielu lat jesteśmy przyzwyczajeni do widoku bocianów w Palowicach, które wracają do swojego gniazda na nieczynnym kominie budynku, w którym znajduje się m.in. Ośrodek Zdrowia, Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka czy biblioteka. W tym roku natomiast palowickie bociany stały się bohaterami działań
projektu “BocianoweLOVE” w Palowicach.Dzięki zbiórce środków przeprowadzonej przez Fundację GaSzo oraz dofinansowaniu projektu z programu Działaj Lokalnie, zamontowaliśmy kamerę do obserwacji bocianów! Obraz transmitowany jest przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Przy kolejnym powrocie bocianów zachęcamy do wejścia tutaj


Kolejnym działaniem, w którym główną rolę odegrały bociany były spotkania z przyrodnikiem. Ze względu na pandemię odbyły się w formie online- został nagrany film, który każdy może zobaczyć na stronie internetowej Palowic, a przy okazji prześledzić oraz wykonać zadania w grze terenowej.


Dla najmłodszych mieszkańców Palowic przygotowane zostały personalizowane kolorowanki, opowiadające krótką historię o palowickich bocianach. Całe rodziny natomiast mogą zasiąść do rozgrywki gry “Śladem palowickich bocianów”. Grę można pobrać TUTAJ. Gra sprawdzi się zarówno w zimowe wieczory jak i na letnie pikniki.Gdy będziecie przejeżdżać przez Palowice zwróćcie uwagę na bocianowe naklejki na samochodach rejestracyjnych! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę środków na kamerę oraz w realizację projektu. Z niecierpliwością oczekujemy na powrót naszych bocianów!

Grupa inicjatywna
Sojusz sołecki

Projekt "BocianoweLOVE" realizowany jest przez grupę inicjatywną Sojusz sołecki, a współfinansowany ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie - Centrum Społecznego Rozwoju, przy wsparciu Fundacji GaSzo.

Poleďż˝ na Facebook