nasze serwisy:LKS Orzeł Palowice |Parafia Palowice.NET |Ochotnicza Straż Pożarna |Kanał Youtube

Wtorek, 2018.05.22 :: Julii, Heleny - temperatura 9.1°C - prędkość wiatru 0km/h [ zobacz historię ]

pokaż/ukryj ekran logowania

XII Powiatowy Konkurs KGW „Gwara śląska na wesoło”

nawigacja: Strona główna » Archiwum: Aktualności » XII Powiatowy Konkurs KGW „Gwara śląska na wesoło”Po IX Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, który odbył się 11 grudnia w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach, gospodynie z Bełku i z Palowic reprezentowały Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny na XII Powiatowym Konkursie KGW „Gwara śląska na wesoło” w Rybniku.

Wydarzenie zorganizowano w minioną niedzielę. Widownia Teatru Ziemi Rybnickiej była wypełniła się po brzegi. Występy gospodyń oklaskiwali także Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, podkreślając przy tym znaczenie działalności Kół Gospodyń Wiejskich dla kultywowania tradycji kulturalnych i kulinarnych, ale i promocji miejscowości.
 
Panie z aż trzynastu Kół Gospodyń rywalizowały w trzech konkurencjach, a poziom artystyczny występów był niezwykle wyrównany. Publiczności jednak najbardziej spodobał się występ Koła Gospodyń Wiejskich w Palowicach.
 
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z relacją wideo z IX Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, który odbył się w CKE:

źródło: Czerwionka-Leszczyny
Poleć na Facebook

Dodaj komentarz:

zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz